29 March, 2004
Bare bokmål?

Leser Jorunns kommentarer til Per Egil Hegges kommentar til forslaget om å avskaffe sidemålseksamen i ungdomsskolen. I korte trekk sier vel Jorunn at det neppe kommer til å bli en saklig debatt. Jorunn: Hegge om nynorsk

Mest interessant var det forøvrig å lese Håkons kommentar til Jorunns kommentar. Sitat:

Det må da være åpenbart at sjansene for en nyansert debatt er stor. Vi kan sikkert vente oss verbale svingslag, spark og sutring så vel som dannet og lærd argumentasjon.

På den annen side er det nok liten sjanse for at det blir en balansert debatt. ;-)

Jeg velger å tolke det på min egen måte: Vi har tross alt et sidestilt språk her i landet som nesten ingen bruker, og som teller litt for mye i utdannelsen. Når vi i tillegg har problemer med nivået på norskopplæringen er det vel på tide at man velger en hest, framfor å forsøke å ri to.

Og dermed har jeg heist flagg i saken, og den usaklige diskusjonen kan ta til ;)

Permanent link: Bare bokmål?
to kommentarer
I speilet

Morsomt prosjekt, som jeg selvsagt måtte være med på. Godt over 20.000 bilder tatt i speil eller refleksjoner. Her er mitt bidrag: The Mirror Project | Jarle | Kind of self portrait

Permanent link: I speilet